Strumienie na pustyni - 02 grudzień Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
środa, 02 grudnia 2020 00:00

... sprawcę ich zbawienia uczynił doskonałym przez cierpienia. Hbr. 2, 10

Stal - to żelazo plus silne rozżarzanie. Gleba - to skała plus skwar słoneczny lub miażdżąca moc lodowców. Płótno - to len plus mycie, które oczyszcza, czesanie, które oddziela, międlenie, które rani i czółenko tkackie, które układa nitki tworząc tkaninę. Podobnie i ludzki charakter potrzebuje szeregu takich plusów. Świat nie zapomina wielkich charakterów. Ale wielkie charaktery nie kształtują się przez rozkosze, lecz przez cierpienia. Słyszałem o pewnej matce, która przyprowadziła do domu kolegę dla swego syna, by nie był sam i miał się z kim bawić. Chłopiec był kaleką i w dodatku garbaty. Uprzedziła więc swego synka, że powinien być bardzo delikatny w stosunku do nowego przyjaciela i nie dotykać bolesnej strony jego życia, lecz bawić się z nim, jak gdyby był całkowicie normalnym dzieckiem.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 02 grudzień]
 
Co robić, aby się uratować? (1) Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
środa, 02 grudnia 2020 00:00
Największą potrzebą ludzkiej duszy jest zbawienie od wiecznego potępienia. Zagrożenie jest realne, gdyż książę tego świata został osądzony [Jn 16,11] i robi wszystko, co może, aby jak najwięcej ludzi pociągnąć za sobą do miejsca wiecznej kary. Domeną szatana jest wyrządzanie szkody. Tak scharakteryzował go sam Syn Boży. Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zarzynać i wytracać [Jn 10,10]. Nie omija w tym nikogo. Szczególnie bierze na celownik ludzi, którzy częścią swej duszy zwracają się ku Bogu i żyją na co dzień w wewnętrznym rozdwojeniu. Największe siły diabelskie, wręcz wszystkie ogniste pociski złego [Ef 6,16] wymierzone są w zadeklarowanych chrześcijan, aby, o ile można, zwieść i wybranych [Mt 24,24].
Więcej… [Co robić, aby się uratować? (1)]
 
Owoc, który wydaję Drukuj Email
Autor: Kulec Mirosław   
wtorek, 01 grudnia 2020 16:52

 
Prośba o żarliwą modlitwę Drukuj Email
Autor: Rodzina Aleksandry Rusnok   
poniedziałek, 30 listopada 2020 00:00

" I jeśli cierpi jeden członek, cierpią z nim wszystkie członki; jeśli doznaje chwały jeden członek, cieszą się z nim wszystkie członki." [Przekład Dosłowny, 1Kor 12,26]

Drodzy w Chrystusie, bracia i siostry!

Z wielkim przeżyciem, w nadziei na łaskę Pana, na cud dla Jego chwały zwracamy się z prośbą o żarliwą modlitwę (jeśli to możliwe z postem) do Pana Boga Wszechmogącego za siostrę Aleksandrę Rusnok z Wisłoczka.

Siostra Aleksandra, 31 letnia żona i matka czwórki dzieci jest w szpitalu. Ma przerzuty nowotworowe do wątroby, płuc i kości. Dodatkowo ma złamaną nogę.

Prosimy o siostrę ale również o pogrążonych w bólu członków najbliższej rodziny. Niech Pan da im siłę!


 
Do Jerycha raz szedł Drukuj Email
Autor: Orkiestra EWZ   
poniedziałek, 30 listopada 2020 00:00

 
Samotna w obliczu wielkiego wyzwania Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
sobota, 28 listopada 2020 13:17

W tych dniach czytam biblijną Księgę Estery. Jednym z ciekawszych jej wątków jest postawa królowej Estery w obliczu uknutego przez Hamana planu zagłady Żydów. Tylko ona mogła temu przeciwdziałać, bo jako królowa miała dostęp do króla, chociaż też nie bez ryzyka, że zostanie przez niego odtrącona. Wszystkich w królestwie obowiązywał bowiem regulamin, że przed oblicze monarchy idzie się tylko po otrzymaniu imiennego wezwania od króla. Dlatego Estera poprosiła swoich rodaków o wsparcie w modlitwie: Zacznijcie pościć w mojej intencji. Nie jedzcie ani nie pijcie za dnia, ani w nocy przez trzy dni. Ja również razem ze swoimi dwórkami będziemy powstrzymywać się od jedzenia. Dopiero potem pójdę wbrew regulaminowi do króla, choćby nawet przyszło mi zginąć [Est 4,16]. 

Bez wątpienia była to dla Estery bardzo stresująca sytuacja. Miała świadomość, że od przebiegu jej spotkania z królem zależą losy wszystkich jej rodaków. Odosobniona od nich, bez społeczności z wyznawcami JHWH samotnie zmagała się w modlitwie z postawionym przed nią zadaniem. Jak się modliła? Biblia przemilcza treść jej modlitwy. Przebieg modlitewnych zmagań królowej próbuje odkryć apokryficzny dodatek do 4. rozdziału Księgi Estery. Oto jego fragmenty:

"Panie mój, nasz Królu, Ty jesteś jedyny. Pośpiesz na ratunek mnie, samotnej i poza Tobą niemającej nikogo pomocnego, bo grożące mi niebezpieczeństwo już jest w zasięgu ręki. 

Więcej… [Samotna w obliczu wielkiego wyzwania]
 
Klejnoty obietnic Bożych - 28 listopad Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
sobota, 28 listopada 2020 00:00

Przykaże Pan błogosławieństwu Swemu, aby z tobą było w spiżarniach twoich i we wszystkim, do czego byś ściągnął rękę swoją. 5 Mojż. 28,8

Gdy posłuszni jesteśmy naszemu Bogu, On błogosławi wszystko, co nam daje. Bogactwo nie jest przekleństwem, jeśli Pan je pobłogosławił. Kiedy ludzie posiadają więcej, niż wymagają chwilowe ich potrzeby, a zaczynają nadmiar przechowywać w spiżarniach, łatwo nagromadzeniu takiemu towarzyszy żar chciwości, albo śniedź oschłości serca; ale to się nie zdarza przy błogosławieństwie Bożym. Mądrość rządzi wówczas oszczędnością, szczerość kieruje darami, wdzięczność pobudza do składania ofiar na sprawę Pańską, a hołd, składany Bogu, dodaje słodyczy sercu. Jest to wielkie dobro posiadać błogosławieństwo w skrzyni złota i na rachunku bieżącym w banku.

A jakąż łaskę zawiera koniec zdania: błogosławieństwo „do czego byś ściągnął rękę swoją”. Nie chcielibyśmy przyłożyć do niczego ręki, na co nie moglibyśmy zawezwać błogosławieństwa Bożego, ani przystąpić do czegoś bez modlitwy i wiary. Co za przywilej - móc z góry oczekiwać poparcia Bożego przy każdym przedsięwzięciu! Wielu używa wyrażenia: „mieć szczęście”; ale błogosławieństwo Pańskie jest więcej, niż szczęściem. Dobroczynność ludzi wielkich jest z pewnością wartościowa, ale błogosławieństwo Pana przynosi nieskończenie więcej, niż dać mogą wszystkie dary talentu, geniuszu i taktu.

 
Strumienie na pustyni - 27 listopad Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
piątek, 27 listopada 2020 00:00

Bo u Boga żadna rzecz nie jest niemożliwa. Łuk 1, 37

Wysoko, w szczelinach alpejskich wyżyn, z roku na rok Pan Bóg objawia jeden ze swoich cudów. Miejsca te pokrywają wieczne śniegi, a brzegi pól śniegowych tworzą lody, które wytworzyły się na skutek walki dni słonecznych z mroźnymi nocami. Przez tę lodową powłokę przebijają się niczym nieuszkodzone kwiaty. Podczas minionego lata, maleńka roślinka rozpościerała swoje listki płasko po ziemi, aby wchłonąć promienie słońca i w korzonkach zachować ich zapas na długą zimę. Z nastaniem wiosny, rozbudziło się życie nawet pod śnieżnym pokryciem, i młode pędy wytworzyły ciepło w tak niezwykłej mierze, że odwilż utworzyła w śniegu maleńką kopułę nad głową rośliny. Roślinka podnosiła się wyżej i wyżej, a nad nią cały czas podnosił się i powietrzny dzwon, dopóki pod jego osłoną nie utworzył się pączek kwiatu, odgrodzony od wszelkiego niebezpieczeństwa.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 27 listopad]
 
Zalety stanu wolnego Drukuj Email
Autor: Paweł Jurkowski   
piątek, 27 listopada 2020 00:00

 
Strumienie na pustyni - 26 listopad Drukuj Email
Autor: L.B. Cowman   
czwartek, 26 listopada 2020 19:59

" ... Kaleb rzekł do niej: czego chcesz? Ona odpowiedziała: daj mi wiano; skoro mnie wydałeś do suchej ziemi południowej, daj mi też źródła wód. Dał jej tedy górne i dolne źródła" (Księga Jozuego 15: 18-19)

Są to źródła, a nie stojące stawy. Błogosławieństwa i radości, zstępujące z wyżyn w czasie najbardziej upalnego lata i przepływające przez pustynną ziemię smutków i krzywd. Ziemie należące do Achsy znajdowały się w południowej części kraju i często bywały wysuszane przez palące słońce. Lecz z gór płynęły niewyczerpane źródła, które ochładzały, odświeżały i czyniły płodną wszystką ziemię. Są źródła, płynące po nizinnych miejscach życia, po miejscach twardych i pustynnych, bezludnych i najbardziej pospolitych, i jakiekolwiek by nie było nasze położenie, zawsze możemy znaleźć wyższe źródła.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 26 listopad]
 
Pułapka niemoralności Drukuj Email
Autor: Paweł Jurkowski   
czwartek, 26 listopada 2020 03:50

 
Klejnoty obietnic Bożych - 26 listopad Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
czwartek, 26 listopada 2020 02:00

A Pan będzie królem nad wszystką ziemią; w on dzień będzie Pan jeden i Imię Jego jedno. (Zach. 14, 9)

Błogosławiona to przyszłość! To nie sen marzyciela, to prawda nieomylnego Słowa. Wszystkie ludy poznają Wiekuistego Boga i cała ludzkość uzna Jego panowanie. Dzisiaj jest jeszcze daleka od tego, gdyż unikają ludzie stawania przed wielkim Królem. Ile buntu jest wszędzie! Jakże „wielu bogów i wielu panów” jest na ziemi! Jakaż rozmaitość wyobrażeń o Nim i Jego Ewangelii panuje nawet pośród tych, którzy mienią się chrześcijanami. Ale dnia pewnego będzie jeden Król i jedno Imię dla żyjącego Boga. O, Panie, przyśpiesz ten czas! Co dzień wzywamy: „przyjdź królestwo Twoje!”

Nie chcemy dociekać, kiedy przyjdzie Pan, aby nie utracić pocieszającej pewności, że przyjdzie. Jak pewne jest, że Duch Święty przemawiał przez proroków, tak pewne jest, że cała ziemia napełni się chwałą Pańską. Jezus nie umarł na próżno. Nie udaremnią się postanowienia Ojca. Tu, gdzie szatan triumfuje, Jezus włoży koronę, a Bóg wszechmocny panować będzie. Idźmy więc drogą naszych spraw i walk powszednich, pokrzepieni w wierze.

 
Namiar na pastwisko Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
wtorek, 24 listopada 2020 21:28

 
Jezus wiernym jest Drukuj Email
Autor: Wodospad Wisłoczek - Orkiestra EWZ   
wtorek, 24 listopada 2020 20:09

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 161