Czy jeszcze będzie lepiej? Drukuj Email
Autor: Tomasz Biernacki   
środa, 11 listopada 2020 17:06

 
Wydajcie takiego na zatracenie Drukuj Email
Autor: Paweł Jurkowski   
środa, 11 listopada 2020 00:00

 
Przypadł do kolan Jezusa Drukuj Email
Autor: Kulec Mirosław   
poniedziałek, 09 listopada 2020 22:10

Uprzejmie informujemy, że na naszym serwerze ftp w folderze Mirosław Kulec  - Kazania 2015 - 2020 udostępnione zostało do pobrania siódme kazanie cyklu pt. "Przypadł do kolan Jezusa" wygłoszone przez  br. Mirosława Kulca. 

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Jeden krok Drukuj Email
Autor: Piotr Karel   
poniedziałek, 09 listopada 2020 22:07

Zapraszamy do wysłuchania wartościowego kazania  pt. "Jeden krok"   zamieszczonego  na naszym serwerze ftp w  folderze Piotr Karel - Kazania 2018 - 2020.

Zostało ono wygłoszone przez br. Piotra Karela pastora zboru w Kołobrzegu.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Teoria względności w moralności Drukuj Email
Autor: Paweł Sochacki   
niedziela, 08 listopada 2020 15:10

 
Strumienie na pustyni - 08 listopada Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
niedziela, 08 listopada 2020 00:00

... zabrał z sobą Piotra i Jana, i Jakuba, wszedł na górę, aby się modlić. A gdy się modlił, wygląd oblicza jego odmienił się, a szata jego stała się biała i lśniąca. ... ujrzeli chwałę jego ... Łuk. 9, 28.29.32

... jeśli znalazłem łaskę w oczach twoich ... - Pokaż mi, proszę, chwałę twoją! 2 Moj. 33, 13. 18.

Gdy Jezus wziął tych trzech uczniów i wstąpił na górę, wprowadził ich w ścisłą społeczność z sobą. Nie widzieli nikogo prócz samego Pana Jezusa i było im dobrze znajdować się z Nim na osobności. Niebo niedalekie jest od tych, którzy przebywają na górze ze swym Panem. Komu, w chwilach rozmyślania i modlitwy, nie objawiały się przebłyski otwierających się niebiańskich wrót? Kto w ukrytym miejscu, będąc w społeczności z Panem, nie odczuł przypływu fali wzruszenia, przedsmaku tej radości, którą rozkoszują się błogosławieni, stale przebywający ze swoim Bogiem. Pan miał chwile i miejsca dla cichych rozmów z uczniami, raz na szczycie Hermonu, częściej jednak na odosobnionych zboczach góry Oliwnej. Każdy wierzący powinien mieć swoją „górę Oliwną”. Większość z nas, zarówno mieszkający w miastach, jak i na wsi, ma nawał pracy.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 08 listopada]
 
Wpływ przy braku wpływu Drukuj Email
Autor: Gabriel Kosętka   
sobota, 07 listopada 2020 19:37

 
Klejnoty obietnic Bożych - 07 listopad Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
sobota, 07 listopada 2020 00:00

Kto się uniża, będzie wywyższony. Łuk. 18,14

Poniżenie się własne nie powinno być trudne dla nas; cóż bowiem mamy, aby się pysznić? Nawet bez wezwania powinniśmy zająć najniższe miejsce. Jeżeli będziemy rozumni i uczciwi, staniemy się mali we własnych oczach. Zwłaszcza w modlitwach do Pana powinniśmy się uniżyć aż do prochu. Nie mamy co mówić o zasługach własnych, nie posiadamy bowiem żadnej; jednym naszym pragnieniem powinno być odwołanie się do miłosierdzia: „Boże, bądź miłościw mnie grzesznemu”.

Ale tu pada od tronu Bożego Słowo pociechy. Pan wywyższy nas, skoro się poniżymy. Nasza droga w dół prowadzi w górę. Gdy ogałacamy się z naszego „ja”, odziewa nas pokora, a to jest strój najwłaściwszy. Pan chce nas wprowadzić do pokoju i szczęśliwości ducha, do poznania Jego Słowa i obcowania z Nim, do radości wynikającej w pewności przebaczenia i usprawiedliwienia nas. Pan udziela zaszczytów tym, którzy Jemu przynoszą nimi zaszczyt. Udziela możności pożytecznego działania, uprzejmego przyjęcia u ludzi i wpływu na nich tym, którzy nie powodują się pychą, ale uniżają się skromnie w poczuciu większej odpowiedzialności. Ani Bóg, ani ludzie nie wywyższają chętnie tych, którzy wywyższają siebie, ale Bóg i zacni ludzie chętnie łączą się w uznaniu wartości, które zachowują skromność. Panie! poniż mnie we mnie, abym urósł w Tobie!

 
Strumienie na pustyni - 06 listopad Drukuj Email
Autor: L.B. Cowman   
piątek, 06 listopada 2020 09:10

Wszystkich, których miłuję, karcę i smagam Obj. 3, 19

Do wykonania szczególnych zadań, Bóg wybiera swoje najlepsze i najwybitniejsze sługi. Ci, którzy otrzymali od Boga więcej łaski, zdolni są nieść więcej zsyłanych przez Niego doświadczeń. Żadne cierpienie, czy doświadczenie nie spotyka wierzącego przypadkiem, lecz z przeznaczenia Bożego.

Bóg nie naciąga swego łuku od niechcenia. Każda Jego strzała dosięga wiadomego celu i nie tknie niczyjej piersi, prócz tego, do kogo jest skierowana. Jest to nie tylko łaską, lecz i chwałą wierzącego, gdy się ostoi i spokojnie zniesie doświadczenie.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 06 listopad]
 
Dar inaczej zapakowany Drukuj Email
Autor: Nick Vujicic   
czwartek, 05 listopada 2020 20:02

Urodził się z rzadką chorobą, znaną jako zespół tetra-amelia, rozpoznawalną w prenatalnym badaniu ultrasonograficznym.

Jego historia dowodzi, że nawet całkowity wrodzony brak kończyn nie jest w stanie powstrzymać człowieka oddanego Bogu od realizacji powołania - Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię!

 
Aby objawić wielkość dzieł Bożych Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
środa, 04 listopada 2020 18:20

Strumienie łez płyną z moich oczu, dlatego że Twe Prawo jest deptane - w natchnieniu Ducha Świętego napisał kiedyś król Dawid [Ps 119,136]. Podobne emocje towarzyszą dzisiaj mnie, gdy obserwuję w Polsce walkę o prawo do aborcji. I bynajmniej nie mam tu na myśli poglądów i zachowania ludzi nieodrodzonych duchowo. Prawo Boże zostało nadane Wybranym i oni są obowiązani go strzec. Wszyscy inni żyją, jak żyją. Ich sprawa. Bóg nie oczekiwał, aby Izraelici narzucali innym narodom Prawo obowiązujące w Izraelu. Mogły one sobie żyć po swojemu. Chyba, że ktoś chciał się przyłączyć do synów Izraela i żyć w ich ziemi. Wtedy zaczynało go obowiązywać Prawo Boże. Dawid płakał, bo Prawo Boże było deptane w samym Izraelu. I ja dzisiaj, pisząc te słowa, mam na uwadze jedynie kręgi biblijnego chrześcijaństwa. 

Słowo Boże w Ewangelii św. Jana przybliża historię, która może być nam bardzo pomocna w biblijnym spojrzeniu na obecną sytuację. Na swojej drodze zobaczył Jezus człowieka niewidomego od urodzenia. Wtedy Jego uczniowie zapytali Go: Mistrzu, kto zgrzeszył, on czy jego rodzicie, że się urodził niewidomy? Jezus odpowiedział: Ani on nie zgrzeszył, ani jego rodzice. Stało się tak po to, aby Bóg mógł na nim objawić wielkość swoich dzieł [Jn 9,1-3]. Co Jezus miał na myśli, w tak intrygujący sposób odpowiadając swoim uczniom? 

Więcej… [Aby objawić wielkość dzieł Bożych]
 
Czas zamykających się drzwi Drukuj Email
Autor: Janik Wiesław   
wtorek, 03 listopada 2020 20:57

Wiesław JanikUprzejmie informujemy, że na serwerze ftp w folderze Wiesław Janik publikujemy nowe kazanie pt. "Czas zamykających się drzwi".

Zostało  one wygłoszone przez br. Wiesława Janika - pastora seniora Chrześcijańskiej Wspólnoty Zielonoświątkowej zbór w Lubinie.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Królestwo Boże Drukuj Email
Autor: Paweł Jurkowski   
wtorek, 03 listopada 2020 20:01

 
Miej mnie za wytłumaczonego... Drukuj Email
Autor: Bartłomiej Szymon Kurylas   
poniedziałek, 02 listopada 2020 20:50

Kazanie z wczoraj, o aborcji, naszej postawie, wierzących i niewierzących.

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 12 z 161