Boży słudzy w trzech sądach Drukuj Email
Autor: Paweł Jurkowski   
środa, 28 października 2020 00:00

 
Jak wyjść na prostą? Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
poniedziałek, 26 października 2020 19:02

 
Utkany ze słabości Drukuj Email
Autor: Paweł Sochacki   
niedziela, 25 października 2020 21:34

 
Ona przeżyła aborcję Drukuj Email
sobota, 24 października 2020 00:00

Zwolenników wolnego wyboru i aborcji zapraszam do obejrzenia wystąpienia Gianny Jessen - kobiety, która miała zginąć w aborcji. Dziś pyta: Gdzie były wtedy moje prawa?

No właśnie, gdzie były...


Więcej… [Ona przeżyła aborcję]
 
Czarny Protest, prawo aborcyjne i chrześcijańskie miłosierdzie Drukuj Email
Autor: Bartosz Sokół   
sobota, 24 października 2020 00:00

Czarny Protest trwa, a dyskusja o aborcji przetaczać będzie się przez nasz kraj jeszcze wielokrotnie. Pomyślałem, że warto poruszyć z tej okazji kwestię, która budzi wiele wątpliwości również wśród chrześcijan.

Zaznaczam przy tym, że tekst ten nie będzie traktował o niuansach problematyki aborcyjnej, skupiając się wyłącznie na następującym pytaniu: czy domaganie się prawnego zakazu aborcji jest celowe z chrześcijańskiego punktu widzenia?

Więcej… [Czarny Protest, prawo aborcyjne i chrześcijańskie miłosierdzie]
 
Nie bój się i nie lękaj się Drukuj Email
Autor: Andrzej Luber   
piątek, 23 października 2020 16:34

 
Strumienie na pustyni - 23 październik Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
piątek, 23 października 2020 00:00

... ziściła się każda obietnica z wszystkich jego dobrych obietnic ... (1 Król. 8, 56)

Nadejdzie dzień, kiedy zrozumiemy znaczenie każdego „nie”, które Bóg wypowiedział w ciągu przemijania naszego codziennego życia. Tak, czy inaczej Bóg wynagradza nasze straty. Bardzo często, gdy Boże dzieci niepokoją się tym, że nie otrzymują odpowiedzi na swoje modlitwy, Bóg odpowiada na nie daleko obficiej niż tego oczekiwały! Chwilami darowane nam bywają zadatki wspaniałego działania Bożego, lecz jego pełne objawienie pozostaje jeszcze przed nami.

O, jak radosnym pocieszeniem jest posiadanie wiary, która nie śpieszy się, lecz cierpliwie oczekuje Pana, oczekuje wyjaśnień, które w końcu będą dane – przy objawieniu się Jezusa Chrystusa.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 23 październik]
 
Klejnoty obietnic Bożych - 23 październik Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
piątek, 23 października 2020 00:00

Boś Ty, Panie Boże, rzekł: że błogosławieństwem Twoim będzie ubłogosławion dom sługi Twego na wieki. ( 2 Sam. 7,29)

Obietnica ta urzeczywistniona została, przeto jest pouczająca podwójnie. Wszystko, co Pan Bóg wyrzekł, powinniśmy przyjąć jako pewnik i powołać się na to przed tronem Bożym. Jakże rozkosznie jest cytować Słowo obietnicy Pańskiej. Jak cenne jest ono: „Boś Ty”, którego używa, jako motywu, Dawid w tym wersecie.

Modlimy się nie dlatego, że wątpimy, ale że wierzymy. Modlić się bez wiary nie przystoi dzieciom Pana. Panie, nie możemy wątpić w Ciebie, przekonani jesteśmy, że każde ze Słów Twoich jest pewną podstawą najśmielszych nadziei. Przychodzimy do Ciebie i powiadamy: „uczyń, jako rzekłeś!” Pobłogosław dom Twego sługi. Ulecz chorych naszych; ocal naszych wątpiących; zawróć zbłąkanych; wzmocnij tych, którzy żyją w bojaźni Bożej. Daj nam pokarm i odzież według Słowa Twego.
Poprzyj nasze przedsięwzięcia, zwłaszcza udziel owocności trudom naszym w głoszeniu Ewangelii Twojej w naszym sąsiedztwie. Nasze sługi uczyń sługami Twymi, dzieci nasze — Twoimi dziećmi.

Niechaj błogosławieństwo Twoje spłynie na przyszłe pokolenia, a dopóki potomkowie nasi żyć będą na ziemi, niechaj Tobie wierni pozostaną. Panie Boże, niechaj „będzie ubłogosławion dom sługi Twego na wieki”.

 
Od monotonii do pełni życia Drukuj Email
Autor: Zdzisław Józefowicz   
czwartek, 22 października 2020 16:29

 
Perypetie cielesnych chrześcijan Drukuj Email
Autor: Paweł Jurkowski   
środa, 21 października 2020 14:05

 
Pokój w czasie niepokoju Drukuj Email
Autor: Aleksander Barkoci   
wtorek, 20 października 2020 00:00

 
Kobieta pastor? Drukuj Email
Autor: Damian Zajonc   
poniedziałek, 19 października 2020 00:00

 
Błogosławiony ten kto się mną nie zgorszy Drukuj Email
Autor: Leszek Wrzecionko   
niedziela, 18 października 2020 15:13

Uprzejmie informujemy , że na naszym serwerze ftp w folderze Leszek Wrzecionko - kazania udostępnione zostało do pobrania   pt. ”Błogosławiony ten kto się mną nie zgorszy”  wygłoszone przez br. Leszka Wrzecionko.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj

 
Klejnoty obietnic Bożych - 18 październik Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
niedziela, 18 października 2020 00:00

Którzy siali ze łzami, żąć będą z wykrzykaniem. (Psalm 126,5)

Pora łez jest odpowiednia do posiewu: nie chcemy mieć gruntu zbyt suchego. Nasienie, rozmiękłe we łzach poważnej troski, zakiełkuje prędzej. Sól łez modlitwy będzie przyprawą dobrego nasienia, chroniącą je od robactwa. Prawda wyrzeczona z powagą, zawiera w sobie podwójną wartość. Więc zamiast zwlekać z zasiewem, aby wypłakać się, wzmóżmy wysiłek, gdyż z płaczem przyszedł czas sposobny.

Boże nasienie nie może być rozsiewane ze śmiechem. Głęboki ból i troska o dusze innych są właściwszymi towarzyszami nauczania spraw Bożych, niż cokolwiek innego, co wyglądałoby na lekkomyślność. Słyszeliśmy o mężach, którzy lekkim sercem ciągnęli do boju, ale ci bywali zabijani; a tak się dzieje najczęściej siejącym w podobnym nastroju.

Serce, moje, prowadź dalej pracę swoją we łzach, bo dana ci jest obietnica radosnego żniwa. Zbierzesz żniwo - ty, ty sam zobaczysz wynik swojej pracy. Skoro żąć będziesz z weselem, obiecane zostało ci żniwo nie nędzne, nie skąpe, nie zmarniałe. Chociaż oczy twoje teraz srebrzą się łzami, myśl o złocie kłosów. Znieś mężnie obecny trud i rozczarowanie; dzień żniwa wynagrodzi cię w pełni.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 154