Tryumf Ewangelii w obliczu przeciwności Drukuj Email
Autor: Paweł Jurkowski   
piątek, 18 września 2020 09:40

 
Jeśli kto przychodzi do mnie Drukuj Email
Autor: Kulec Mirosław   
czwartek, 17 września 2020 20:00

 
Strumienie na pustyni - 17 wrzesień Drukuj Email
Autor: L.B. Cowman   
czwartek, 17 września 2020 00:00

„... Pan to jest. Niech więc czyni, co jest dobre w oczach jego” (1 Sam. 3,18)

Naucz się we wszystkim widzieć Boga, a On wleje pokój do twojej duszy i opromieni wszystko co widzisz. Być może, iż okoliczności, mrok i smutek, który nas ogarnął, pozostaną bez zmiany; warunki nie zmienią się; lecz jeśli Chrystus, jako Pan i Wychowawca kierujący naszym życiem, przybliży się na nasze wołanie, wtedy „otoczy nas radością wybawienia”.

Widzieć Go i być przekonanym, że w swej mądrości jest nieomylny, Jego moc niezmienna, a miłość nigdy nie ustaje, wiedzieć, że nawet przy najsurowszym obchodzeniu się z nami, On szuka naszego ubogacenia duchowego – są to wartości, które pomagają człowiekowi, by w chwili rozstania się z ukochaną osobą, wielkiego smutku, czy utraty majątku, mógł powiedzieć: „Pan dał, Pan wziął, niech będzie imię Pańskie błogosławione” (Joba 1, 21).

Tylko wtedy, gdy we wszystkim widzimy Boga, jesteśmy w stanie cierpliwie i z miłością odnosić się do tych, którzy nam dokuczają i przyczyniają smutku i utrapienia. Patrzymy wtedy na takich ludzi jako na narzędzia, których Bóg używa do wykonania swoich delikatnych i mądrych zamierzeń w stosunku do nas; i w końcu będziemy wewnętrznie wdzięczni im za błogosławieństwa, otrzymane za ich pośrednictwem. Tylko w takich warunkach możemy na zawsze pozbyć się ducha szemrania i uczuć buntowniczych.

 
Realność wojny duchowej w okręgach niebieskich Drukuj Email
Autor: Krzysztof Zaręba   
środa, 16 września 2020 00:00

 
Bóg ma dla ciebie swój plan Drukuj Email
Autor: Aleksander Barkoci   
wtorek, 15 września 2020 00:00

 
Na początku Drukuj Email
Autor: Paweł Sochacki   
poniedziałek, 14 września 2020 19:45

 
Spotkanie osób stanu wolnego Drukuj Email
Autor: CHWZ   
sobota, 12 września 2020 18:39


 
Boże dzieło w stolicy rozpusty Drukuj Email
Autor: Paweł Jurkowski   
sobota, 12 września 2020 18:29

 
Niech i tobie otworzą się niebiosa Drukuj Email
Autor: Marain Biernacki   
piątek, 11 września 2020 11:01

 
Wewnętrzny i zewnętrzny człowiek Drukuj Email
Autor: Młodzież KZNH   
wtorek, 08 września 2020 00:00

 
Nowotestamentowa ewangelizacja Drukuj Email
Autor: Paweł Jurkowski   
poniedziałek, 07 września 2020 00:00

 
Nabożeństwo z KCH Kołobrzeg Drukuj Email
Autor: KCH Kołobrzeg   
niedziela, 06 września 2020 18:32

 
Czy chcesz czegoś więcej? Drukuj Email
Autor: Dariusz Zwiahel   
czwartek, 03 września 2020 20:00

Zapraszamy do wysłuchania kazania pt. "Czy chcesz czegoś więcej?" wygłoszonego przez br. Dariusza Zwiahela podczas nabożeństwa  w dniu 30.08.2020 r. w Zborze KZ w Bytomiu Odrzańskim.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Samarytański typ pobożności Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
wtorek, 01 września 2020 19:20
Zachowanie niektórych chrześcijan zdradza, że ich naśladowanie Jezusa Chrystusa wypływa wyłącznie z tego, co zdołają podejrzeć u innych wierzących. Sami nie mają o tym zielonego pojęcia. Brakuje im własnej, wrodzonej świadomości i wyczucia. Nie widać też w nich - naturalnego dla zrodzonych z Boga - zapotrzebowania na duchowy pokarm ani potrzeby bliskiej społeczności z braćmi i siostrami w Chrystusie. Owszem, potrafią zachować się po chrześcijańsku, lecz jest to wynikiem bardziej powielania postaw zaobserwowanych u innych, aniżeli osobistego rozeznania w tym zakresie.

Ciśnie mi się tu do głowy biblijny przykład Samarii i jej mieszkańców. Jak wiadomo, po deportacji rodzimych Izraelitów do Asyrii, na terenach Izraela osiedlono ludzi z narodów podbitych w innych częściach Wschodu. Ponieważ nie mieli oni pojęcia o tym, jak należy czcić JHWH, początkowo źle im było w Ziemi Świętej. Gdy na początku ich zamieszkania tamże nie oddawali czci Panu, nasłał Pan na nich lwy, które ich rozszarpywały. Wtedy doniesiono królowi asyryjskiemu tak: Ludy, które zagarnąłeś i osiedliłeś w miastach samaryjskich, nie znają sposobu oddawania czci Bogu tej ziemi, toteż nasłał on na nich lwy, które pozbawiają je życia, gdyż one nie znają sposobu oddawania czci Bogu tej ziemi [2Kr 17,25-26].

Więcej… [Samarytański typ pobożności]
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 154